Ekologické darčeky

Ekologické darčeky

Narodeniny, meniny, Vianoce, výročia alebo rôzne iné sviatky sa nezaobídu bez toho, aby ste si niečo nedarovali. A občas si dáte darček len tak z lásky. Pretože vám na niekom záleží, zaujme vás niečo konkrétne v obchode alebo proste viete, že týmto darčekom danú osobu prekvapíte a potešíte. A nie je nad to – potešiť obdarovaného milým a krásnym darčekom, ktorý preňho veľa znamená.

balík

No otázka sa vynára, či sa to dá aj ekologicky?

Čo pod tým myslím? No, či sa dá darček zabaliť bez tony baliaceho papiera, nových darčekových taštičiek alebo, či sa dá kúpiť taký darček, ktorý by bol prínosný pre našu matičku Zem. Alebo ju až tak nezaťažoval.

Všetko sa dá, keď sa chce.

Týmto porekadlom sa riadim vždy. Vždy, keď sa o niečo pokúšam alebo mi niečo nejde. Je to výborné porekadlo na to, aby ste sa nevzdávali. A to práve využijete pri hľadaní darčekov, ktoré by až toľko nezaťažovali našu Zem. Tá je už staršieho dáta a potrebuje starostlivosť. Našu starostlivosť, pretože práve my jej robíme najviac zle…

Na balenie darčekov vôbec nepotrebujete baliaci papier, stačí použiť kancelársky papier, ktorý je z jednej strany popísaný, ale z druhej strany krásne čistý. Zabalíte do toho darček, samozrejme čistou stranou von a vyrobíte si baliaci papier, aký chcete. Výborné je na tom, že môžete využiť svoju kreativitu a do darčeka vložíte aj kúsok seba. Navyše môžete nakresliť niečo, čo má obdarovaný rád a tým ho ešte viac potešíte.

Darčekové taštičky môžete využiť tie, v ktorých ste vy dostali darčeky. Po jednom použití ich netreba vyhadzovať, veď určite nie sú zničené.

dáreček

samotné darčeky sú už na vás. Vy viete, čo má rád daný človek a čomu by sa potešil. Kozmetika sa dá nahradiť ekologicky prijateľnejším variantom. Aj pri týchto darčekoch využijete svoju kreativitu a vložíte do každého darčeka kúsok seba, pretože nad každým kúskom budete dlhšie premýšľať ako keby ste len tak bezmyšlienkovite kúpili niečo, na čo ste narazili. 

Ekologické darčeky
Ohodnoťte příspěvek