Nový velomobil upravený pre 21.stroročie


Možno iba historici alebo skutoční automobiloví nadšenci tušia, že pred osemdesiatymi rokmi (v čase krízy v USA) existoval dopravný prostriedok, ktorý bol na jednej strane veľmi jednoduchý, no pritom úsporný a v podstate dosť praktický s premysleným patentom. Vozidlo bolo najpresnejšie povedané, hybridom bicykla a menšieho automobilu. Oficiálne ho poznáme pod názvom velomobil. Tento názov už možno rozžiaril vašu pamäť.

vozidlo

•         Predstavme si malú zaoblenú kabínku pre jednu, maximálne dve osoby. Takáto „kabínka“ je uložená na šírku a disponuje kolesami. V interiéri máme sedadlo, na ktoré sa môžeme oprieť takmer poležiačky, čiže veľmi pohodlne ale v uhle, aby sme dostatočne videli na cestu skrz okna pred sebou. Takéto vozidlo však nepoháňa motor, ale v pololežiacej polohe používame nohy, čím sa dostávajú do pohybu kolesá, rovnakým spôsobom ako v prípade bicyklovania.
Podľa opisu sa nám najmä v dnešnej dobe môže zdať takýto voz skôr humorný než akosi technologicky vyspelý, ale mal svoje určité výhody a tento koncept sa vracia znova! V dnešnej dobe sa čoraz viac poukazuje na znečistené prostredie, globálne oteplovanie, ako aj vysoké ceny za benzín a potrebe šetriť si svoje peniaze.

Na základe týchto problémov dnešnej doby tak prichádza velomobil znova, tentokrát vravíme o technologicky upravenom, dizajnovo inovovanom modeli s názvom Sandman (Piesočný muž). Tento nový velomobil   disponuje novinkou, elektrickým pohonom. Jeho asistencia sa dá nadstaviť od 0 po 100.
Dnešný svet na čele s Európou disponuje obrovskými civilizovanými mestami, ktoré sú plné každodenných povinností a samozrejme takmer 24 hodinovej rušnej dopravy plnej zápch a škodlivín vo vzduchu.

doprava

Z tohto dôvodu si výrobcovia Sandmana sľubujú, že by sa mohol ujať, mnohým ľuďom by určitým spôsobom zjednodušil život, ušetril peniaze za palivo a neznečisťoval by vzduch.  Bolo by také vodzidlo s ekologickými vlastnosťami bicykla. Údajne  by bolo ideálne na také bežné fungovanie vo veľkom meste, kde je človek nútený precestovať 25 kilometrov denne. Sandman by bol praktickou, ekologickou voľbou a okrem toho by „šoférovi“umožnil pravidelný pohyb. 

Nový velomobil upravený pre 21.stroročie
2.5 (50%)2