Riešenie problémov s astmou a alergiou vo vašom dome

Riešenie problémov s astmou a alergiou vo vašom dome

Častice vo vašom vzduchu môžu obsahovať peľ zo stromov, trávy, prachové roztoče a podobne. Všetky tieto zložky sú potenciálnymi spúšťačmi pre astmatické a alergické záchvaty. Alergény sa môžu dostať hlboko do pľúc, pretože nie sú dostatočne filtrované nosom a hrdlom. Našťastie sú tu veci, ktoré môžete urobiť pre zlepšenie kvality ovzdušia vo vašom dome.

alergie

6 spôsobov, ako spravovať spúšťače astmy a alergie vo vašom dome:
Kontrola roztočov:Používajte proti prachové deky a umývajte obliečky v horúcej vode aspoň raz za týždeň.
Zostaňte bez dymu:Vyvarujte sa nevetraných, dymových miestností.
Vyhýbajte sa zvieracím chlpom:Udržujte domáce zvieratá mimo nábytku a hlavne mimo spálňu, kde spíte.

Zatvárajte dvere a okná:Držanie zatvorených okien a dverí pomáha znižovať množstvo vonkajších peľov, alergénov a dráždivých látok vo vašom dome.
Pravidelne vymieňajte vzduchové filtre:Pravidelné menenie vzduchových filtrov v dome pomáha znižovať množstvo problémových častíc vo vašom vzduchu.
Nainštalujte čistič vzduchu po celom dome:Celý systém čistenia domov vzduchu môže pomôcť odstrániť poletujúce častice a alergény, ktoré sú príliš malé pre váš nos a ústa aby sa filtrovali prirodzene. Ponúkajú vám dodatočnú úroveň ochrany nad vzduchovými filtrami.

peřiny

Ako fungujú čističe vzduchu v domácnosti?
Celoplošný čistič vzduchu pomáha filtrovať a odstraňovať niektoré z najmenších vzdušných častíc a alergénov. Ale ako to funguje?
Po prvé, predfilter zachycuje veľké častice, ktoré cirkulujú vo vašom vykurovacom alebo chladiacom systéme. Potom nabíja a zhromažďuje menšie častice. Namiesto jedného nabitého kovového drôtu alebo dosky umožňuje viac malých elektrických polí zachytiť viac znečisťujúcich látok v porovnaní s tradičnými systémami elektronického čistenia vzduchu. Nakoniec zhromažďuje najmenšie častice. S každou vrstvou zberných prvkov môže vzduchový čistič zachytiť častice do veľkosti 0,1 mikrónu.
 
Okrem toho môžete znížiť alergény mimo vášho domova výsadbou kvetov vhodných pre alergie vo vašej záhrade.

3.1
07